BEYAZ SARAY’IN BASIN SÖZCÜSÜ YARDIMCISI GÖREVDEN UZAKLAŞTIRILDI

BEYAZ SARAY’IN BASIN SÖZCÜSÜ YARDIMCISI GÖREVDEN UZAKLAŞTIRILDI

Şubat 13, 2021 07:24
BEYAZ SARAY’IN BASIN SÖZCÜSÜ YARDIMCISI GÖREVDEN UZAKLAŞTIRILDI
0

BEĞENDİM

Gelen bilgiye göre; Beyaz Saray’ın Basın Sözcüsü R.J. Ducklo, bir muhabirle ilişkisin haber yapan gazeteciye, cinsiyetçi söylemlerde bulunup hakaret etmişti. Bunun üzerine, bir hafta boyunca görevden uzaklaştırılmasına karar verildi.

Beyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki tarafından yapılan açıklamada, Beyaz Saray Genel Sekreteri Ron Klain’in onayıyla Beyaz Saray Basın Sözcüsü Yardımcısı T. J Ducklo’nun bir hafta süreyle işten uzaklaştırıldığı bildirildi.

Psaki, Ducklo’nun söz konusu tutumunun ABD Başkanı Joe Biden’ın Beyaz Saray çalışanlarından beklediği davranış biçimine uygun olmadığını kabul ettiğini ve hakaret ettiği muhabire pişman olduğunu belirten kişisel bir not gönderdiğini belirtti.

“HERHANGİ BİR POLİTİCO MUHABİRİYLE ÇALIŞMAYACAĞIM”

“Vanity Fair” dergisi tarafından bugün yayımlanan haberde, Ducklo’nun, ilişkisiyle ilgili haber yapan “Politico” gazetesi muhabirini “Seni yok edeceğim.” diyerek tehdit ettiği bildirildi.

“Politico” gazetesi, 9 Şubat’ta, Ducklo’nun, Axios haber sitesi adına çalışan ve Biden’ın seçim kampanyasına ve göreve geliş sürecine ilişkin haberleri takip eden bir muhabirle ilişki yaşadığını iddia etmişti.

Beyaz Saray’dan yapılan açıklamada, Ducklo’nun göreve döndükten sonra herhangi bir “Politico” muhabiriyle çalışmayacağı belirtildi.

Kaynak: ensonhaber

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.