BELÇİKA’DA KORONA AŞISI ÜCRETSİZ BİR ŞEKİLDE YAPILACAK

BELÇİKA’DA KORONA AŞISI ÜCRETSİZ BİR ŞEKİLDE YAPILACAK

Kasım 17, 2020 12:54
BELÇİKA’DA KORONA AŞISI ÜCRETSİZ BİR ŞEKİLDE YAPILACAK
0

BEĞENDİM

Gelen bilgiye göre, Belçika Sağlık Bakanlığı yaptığı açıklamada, koronavirüse karşı geliştirilen aşının ülke genelinde ücretsiz bir şekilde yapılacağını, ülkede yaşayan kimseden herhangi bir ücret alınmayacağını belirtti.

Belçika Sağlık Bakanı Frank Vandenbroucke, salgına karşı geliştirilen potansiyel aşılara ve ülkenin aşı stratejisine ilişin yerel basına açıklamalarda bulundu.

AŞI ÜCRETİ ALINMAYACAK

Koronavirüs aşısının zorunlu olmayacağına dikkati çeken Vandenbroucke, gelecekteki aşı için Belçika vatandaşlarından ve ülkede ikamet edenlerden ücret alınmayacağını belirtti.

ÖNCELİK SAĞLIK PERSONELLERİNDE VE YAŞLI VATANDAŞLARDA

Vandenbroucke, etkili ve güvenli bir aşı çıkınca ülke nüfusunun en az yüzde 70’ini yani 8 milyon kişiyi aşılamayı hedeflediklerini söyledi.  Aşıda önceliğin sağlık çalışanlarına ve yaşlılara verileceğini anlatan Vandenbroucke, bu konuda son kararın bilimsel tavsiyelere göre alınacağına işaret etti.

Vandenbroucke, bazı aşı adaylarının umut verici olduğunu anımsatarak, aşıların sınırlı sayıdaki ilk bölümünün en erken gelecek yıl başında gelmesini öngördükleri kaydetti.

Kaynak: ensonhaber

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.