BAKAN SELÇUK AÇIKLADI: ÖDEMELER YARIN BAŞLIYOR

BAKAN SELÇUK AÇIKLADI: ÖDEMELER YARIN BAŞLIYOR

Ocak 21, 2021 09:05
BAKAN SELÇUK AÇIKLADI: ÖDEMELER YARIN BAŞLIYOR
0

BEĞENDİM

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk yaptığı açıklamada, Harp ve Vafize Malullerinin ek ödemelerinin yarın başlayacağını ve 59 bini aşkın kişiye 214 milyon 652 lira ödeme yapılacağını duyurdu.  

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, harp ve vazife malullerinin 2020 yılı ek ödemelerinin yarın hesaplara yatırılacağını duyurdu.

“BANKA VE PTT ŞUBELERİNE GÖNDERİLECEK”

Bakan Selçuk bu kapsamda, 59 bini aşkın kişiye toplam 214 milyon 652 bin lira ödeme yapılacağını açıkladı.

Harp ve vazife malullerine yapılacak ek ödeme tutarlarının 3.647 lira ile 6.631 lira arasında değiştiğinin altını çizen Bakan Selçuk, “2020 yılı ek ödeme tutarları hak sahiplerinin banka ve PTT şubelerine gönderilerek yarın ödenecek.” dedi.

Emekli Sandığı Kanununun ek 79’uncu maddesi kapsamında; harp ve vazife malullüğü aylığı bağlananlar ile hak sahiplerine, bu kapsamda olanlardan tekrar çalışmaya başlamaları sebebiyle aylıkları kesilenlere ve vazife malulü olup aylık bağlanmadan sınıf veya görev değiştirerek çalışmaya devam edenlere maluliyet derece ve göstergelerine göre ek ödeme yapılacak.

Kaynak: hürriyet

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.