DOLAR

31,0708

0.17%
EURO

33,6790

-0.05%
ALTIN(gr)

2.032,04

0,76%
BİST 100

9374.2

0,76%
BAKAN ALBAYRAK AÇIKLADI: GİRİŞİMCİ VE YATIRIMCIMIZIN YANINDAYIZ

BAKAN ALBAYRAK AÇIKLADI: GİRİŞİMCİ VE YATIRIMCIMIZIN YANINDAYIZ

Ekim 22, 2020 08:04
BAKAN ALBAYRAK AÇIKLADI: GİRİŞİMCİ VE YATIRIMCIMIZIN YANINDAYIZ
0

BEĞENDİM

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Kalkınma Fonu’na ilişkin yaptığı açıklamada Kalkınma Fonu ile, bölgesel kalkınmaya, teknoloji ve inovasyon alanlarına yönelik destekte bulunmak amacıyla girişimcilerin ve yatırımcıların hizmetine sunulduğunu duyurarak, “Bakanlık tarafından Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası 2018’den itibaren yeniden yapılandırıldı.” ifadelerini kullandı.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Kalkınma Fonu’na ilişkin açıklamalar yaptı. Albayrak, “Girişimci ve yatırımcımızın yanındayız. Bölgesel kalkınmaya, teknoloji ve inovasyon alanlarına destek vermeyi hedefleyen ‘Kalkınma Fonu’ girişimcilerimizin ve yatırımcılarımızın hizmetine sunuldu. Üretmeye ve çalışmaya devam” ifadelerini kullandı.

Albayrak’ın paylaşımında fona ilişkin bir de video yer aldı. Videoda, Yeni Ekonomi Programı (YEP) ile Hazine ve Maliye Bakanlığına bağlı Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası tarafından organize edilen Kalkınma Fonu sayesinde girişimciyi, yatırımcıyı desteklemenin ve yüksek katma değerli teknolojik üretim için maddi zemin hazırlamanın hedeflendiği anımsatılarak, şunlar kaydedildi: “Bakanlık tarafından Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası 2018’den itibaren yeniden yapılandırıldı. Yeni yapılanma sayesinde ülkemizin sürdürülebilir büyümesinde stratejik öneme sahip sektörlerin ve girişim ekosisteminin gelişmesine destek sağlayacak olan Türkiye Kalkınma Fonu hayata geçti. Bölgesel Kalkınma Fonu ve Teknoloji İnovasyon Fonu olarak iki farklı alana destek vermeyi hedefleyen Kalkınma Fonu yenilikçi yatırımlar için devreye alındı. Bu iki alanda toplam 750 milyon lira kaynak oluşturuldu.”

Kaynak: hürriyet

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.