ALMANYA HÜKÜMETİNDEN, KORONAVİRÜS AŞISINA İLİŞKİN AÇIKLAMA

ALMANYA HÜKÜMETİNDEN, KORONAVİRÜS AŞISINA İLİŞKİN AÇIKLAMA

Ocak 6, 2021 14:42
ALMANYA HÜKÜMETİNDEN, KORONAVİRÜS AŞISINA İLİŞKİN AÇIKLAMA
0

BEĞENDİM

Koronavirüs aşısına tepkiler yağması üzerinde Almanya Hükümetinden yanıt gecikmedi. Yapılan açıklamada, hataların düzelteceği belirtilerek “Salgından çıkış yolu çok fazla dayanışma ve sabır ile mümkün.” ifadeleri kullanıldı.

Almanya Sağlık Bakanı Jens Spahn, koronavirüs aşısının temini konusundaki sıkıntılar nedeniyle yapılan eleştirilere yanıt verdi.

Jens Spahn, Berlin’de düzenlediği basın toplantısında, aşılamanın başladığı günleri güven dolu günler olarak niteleyerek, işlerin insanların beklediği gibi yürümemesini eleştirmelerini anlayışla karşıladığını ve hataların düzeltileceğini belirtti.

YETERİNCE AŞI VAR

Spahn, yaz aylarında ülkede yaşayan herkesin aşı vurulma imkanına sahip olması için çabaladıklarını ifade ederek, “Yeterince hatta fazlasıyla aşı sipariş ettik.” dedi.

“DAYANIŞMA VE SABIR…”

Moderna ve BioNTech-Pfizer şirketlerinden 130 milyondan fazla aşı siparişi verdiklerinin altını çizen Spahn, “Salgından çıkış yolu çok fazla dayanışma ve sabır ile mümkün.” ifadesini kullandı.

Spahn ayrıca, bugüne kadar Almanya’da 400 bin kişinin aşı vurulduğunu sözlerine ekledi.

80 YAŞ ÜZERİNDE AŞI OLACAKLARA ÜCRETSİZ TAKSİ HİZMETİ

Öte yandan, Berlin’deki aşı merkezinde yoğunluk olduğu görüldü. Treptow’daki aşı merkezine sabahın erken saatlerinde gelenler uzun kuyruklar oluşturdu.

Aşı kampanyası kategorisinde birinci grupta yer alan yaşlılar ve sağlık personeli dışında kimseye aşı yapılmıyor.

80 yaş üzerinde aşı olanlara ücretsiz taksi hizmeti verilerek yoğunluk azaltılmaya çalışılıyor.

Kaynak: ensonhaber

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.