ABD’DEN KORONAVİRÜSÜN YENİ TÜRÜNE İLİŞKİN AÇIKLAMA

ABD’DEN KORONAVİRÜSÜN YENİ TÜRÜNE İLİŞKİN AÇIKLAMA

Aralık 29, 2020 07:36
ABD’DEN KORONAVİRÜSÜN YENİ TÜRÜNE İLİŞKİN AÇIKLAMA
0

BEĞENDİM

ABD Sağlık Bakan Yardımcısı Brett Giroir, yaptığı açıklamada, İngiltere’de mutasyona uğrayan koronavirüsün yeni türünün ülkede olabileceğini söyleyerek,  Bu virüs türünün ülkemizde de olabileceğinden şüpheleniyoruz.” ifadelerini kullandı.

ABD Sağlık Bakan Yardımcısı Brett Giroir, ABC televizyonunda yayımlanan Good Morning America programında, ülkedeki korona salgınına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

“AŞILARIN İŞE YARAYACAĞINA İLİŞKİN GÜÇLÜ BİR İNANCIMIZ VAR”

İngiltere’de ortaya çıkan ve birçok ülkede tespit edilen koronavirüs türü hakkındaki bir soruya Giroir, “Mutasyona uğramış virüsün ABD’de olduğuna dair bir kanıtımız yok ancak küresel temasları hesaba katarak, bu virüs türünün ülkemizde de olabileceğinden şüpheleniyoruz.” dedi.

Giroir, “Virüsün yeni türünün daha hızlı yayıldığına dair veriler olsa da hastalığın daha da güçlendiğine dair elimizde kanıtımız yok.” ifadesini kullandı.

Ülkedeki aşılama çalışmalarına ilişkin ise Giroir, “Aşıların işe yarayacağına ilişkin güçlü bir inancımız var.” diye konuştu.

Kaynak: ensonhaber

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.