ABD BAŞKANI TRUMP: MİTİNG YAPMAK İSTİYORUM

ABD BAŞKANI TRUMP: MİTİNG YAPMAK İSTİYORUM

Ekim 9, 2020 08:23
ABD BAŞKANI TRUMP: MİTİNG YAPMAK İSTİYORUM
0

BEĞENDİM

Koronavirüs tedavisi gören ABD Başkanı Donald Trump’ın, doktoru açıklamasında “Cumartesi işe dönmesini bekliyorum” ifadesini kullanmıştı. Bunun üzerine Başkan Trump, cumartesi ve pazar günü miting yapmak istediğini duyurdu.

Koronavirüs tedavisine Beyaz Saray’da devam eden ABD Başkanı Donald Trump, Fox televizyonunda yayınlanan Sean Hannity Show’a telefon ile bağlanarak değerlendirmelerde bulundu.

“CUMARTESİ VE PAZAR AKŞAMI MİTİNG YAPMAK İSTİYORUM”

Trump, kendisini gayet iyi hissettiğini vurgulayarak, seçimler için kritik iki eyalet olan Florida ve Pennsylvania konusunda, “Planlanabilirse, cumartesi akşamı Florida’da, pazar akşamı da Pennsylvania’da miting yapmak istiyorum.” diye konuştu.

“TARTIŞMAYI YÜZ YÜZE YAPALIM”

Başkanlık Tartışmaları Komisyonu’nun (CPD), Trump ve Demokrat rakibi Joe Biden’ın 15 Ekim’de yapacağı canlı yayın tartışmasını sanal ortama taşımasına da tepki gösteren Trump, “Ben sanal ortamda yapılacak bir tartışmaya katılmam.” dedi.

Trump, Biden’a da “Hadi Joe, hadi tartışmayı yüz yüze yapalım.” çağrısında bulundu.

Hannity’nin “Kovid-19 testiniz negatif çıktı mı?” şeklindeki ısrarlı sorusu üzerine Trump, “Yarın tekrar Kovid-19 testi yaptıracağım. Sürekli test yapmak için bir nedeni yok. Ancak doktorlar en son vücudumda çok az enfeksiyon ve virüs buldu.” ifadesini kullandı.

Trump’ın yayın esnasında iki kes sesinin kısılması ve boğazını temizleyerek konuşmaya devam etmesi ise dikkati çekti.

“FİZİKİ DURUMU STABİL KALDI”

Beyaz Saray, Trump’ın Doktoru Sean Conley’in koronavirüs tedavisine Beyaz Saray’da devam eden Trump’ın son sağlık durumuna ilişkin hazırladığı notu basınla paylaştı.

Trump’ın nabzının, tansiyonunun, solunum hızının ve kalp atım hızına dair verileri de paylaşan Conley, “Eve döndüğünden bu yana Trump‘ın fiziki durumu stabil kaldı ve hastalığın ilerlediğine dair bir belirti göstermedi.” bilgisini paylaştı.

Conley, Trump’ın tedaviye gayet iyi cevap verdiğini ve verilen ilaçların herhangi bir yan etki göstermediğini vurgulayarak, “Cumartesi günü, Trump‘a Kovid-19 tanısı konulalı 10 gün olacak. Sağlık ekibinin uyguladığı ileri seviyeli tanıların ilerlemesine baktığım zaman, cumartesi günü Trump‘ın güvenli bir biçimde kamusal işlerine dönmesini bekliyorum.” ifadesini kullandı.

Kaynak: ensonhaber

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.