ABD BAŞKANI BİDEN YUNANİSTAN BAŞBAKANI İLE TELEFONDA GÖRÜŞTÜ

ABD BAŞKANI BİDEN YUNANİSTAN BAŞBAKANI İLE TELEFONDA GÖRÜŞTÜ

Mart 26, 2021 07:43
ABD BAŞKANI BİDEN YUNANİSTAN BAŞBAKANI İLE TELEFONDA GÖRÜŞTÜ
0

BEĞENDİM

ABD Joe Biden, Yunanistan Başbakanı Miçotakis ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Yapılan görüşmede; Doğu Akdeniz’de istikrar için umutlu olduğunu söyleyerek, Ayrıca iki lider enerji güvenliği, Çin, Rusya ve Batı Balkanlar dahil ortak çıkar konularında koordinasyon yapılması konusunda mutabık kaldı.”  dedi.

ABD Başkanı Joe Biden, Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Biden’ın Yunanistan’ın 200. bağımsızlık yıl dönümü için Miçotakis’i kutladığına ve iki ülke arasındaki “güçlü ikili bağların derinleştirilmesi” için bağlılığını dile getirdiğine işaret edilen açıklamada, Biden’ın iki ülke arasında artan savunma iş birliğine de dikkati çektiği aktarıldı.

AKDENİZ’DE İSTİKRAR MESAJI

Miçotakis ve Biden’ın sürdürülebilir bir ekonomi ve iklim değişikliği ile mücadelede birlikte çalışılması konusunda mutabık kaldığı vurgulanan açıklamada, “Başkan Biden, Doğu Akdeniz’de istikrar için umutlu olduğu mesajını verdi.

Ayrıca iki lider enerji güvenliği, Çin, Rusya ve Batı Balkanlar dahil ortak çıkar konularında koordinasyon yapılması konusunda mutabık kaldı.” ifadeleri kullanıldı.

Kaynak: ensonhaber

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.