100 DOKTOR 100 TARİF KİTABININ YAZARI, DR. MURAT ÇAM BUSİNESS CHANNEL TÜRK TV’DE
  • BUGUN GAZETESİ
  • GÜNDEM
  • 100 DOKTOR 100 TARİF KİTABININ YAZARI, DR. MURAT ÇAM BUSİNESS CHANNEL TÜRK TV’DE

100 DOKTOR 100 TARİF KİTABININ YAZARI, DR. MURAT ÇAM BUSİNESS CHANNEL TÜRK TV’DE

Ocak 23, 2021 12:26
100 DOKTOR 100 TARİF KİTABININ YAZARI, DR. MURAT ÇAM BUSİNESS CHANNEL TÜRK TV’DE
0

BEĞENDİM

Hem doktor, hem kitap yazıyor….

Yoğun bir çalışma temposuna rağmen ricalarımızı kabul edip kanalımıza konuk oldu. 100 Doktor 100 Tarif kitabının yazarı, Dr. Murat Çam ! Şu anda aslında tüm dünya büyük bir savaşın içinde. Ancak bir fark var ki o da askerlerimizin kamuflaj yerine beyaz önlük ile bu savaşta halk için çaba sarf etmeleridir.

Tüm dünya Covid-19 salgını ile mücadele ederken sağlık çalışanlarının emekleri kesinlikle göz ardı edilemez. Tek düşündükleri bu virüse yakalanan insanları ne pahasına olursa olsun kurtarmak.

Yüzlerce sağlık çalışanı bizler için kendilerini feda ederek bu virüse yenik düştü. Hayatlarını kaybeden sağlık çalışanlarının sayısı 225 civarında.

Bugün ki konuğumuz ise alanında uzman olmasının yanında oldukça fedakar birisi… Bizlerin eli kolu bir noktada bağlı ama kendisinin yaptığı çalışma, gözleri yaşartıyor…

Dr. Murat Çam bu projenin hem yaratıcı hem yürütücüsü hem de editörü… Ama sadece tek değil! 100 gönüllü doktor da emeklerini döktü bu proje için. 100 Doktor, 100 Tarif isimli bu yemek kitabının henüz 9. Baskısı tamamlandı. ‘Peki bu kitabın sağlık çalışanlarına yararı nedir ? ’diye soracak olursanız,  baskı ücreti dışındaki tüm gelirler KAHEV tarafından oluşturulan “Emanetiniz Emanetimizdir” fonuna gönderiliyor. Elde edilen tüm gelir, Covid-19 salgınından dolayı hayatını kaybeden sağlık çalışanlarımızın çocuklarının eğitiminde kullanılarak onlardan kalan bu değerli hatıranın geleceği için bir umut oluyor…

Sertan Kırço’nun Moderatörlüğünde gerçekleştirilen bu yayında  Dr. Murat Çam bu kitabın oluşumunu bizler için anlattı:

“Emekli bir genel cerrahi uzmanıyım. Aktif olarak cephede savaşmıyorum. Bu süreçte meslektaşlarım ön cephe de tabiri caizse ölümle burun buruna mücadele veriyorlar. Ben de bir şeyler yapmalıyım diye düşündüm. Yemeğe de özel bir ilgim var. Ve bu projeyi tasarladım. Bu kitabın tüm gelirini de,  KAHEV vakfının Kasım ayında oluşturduğu ‘Emanetiniz emanetimizdir’ fonuna bağışlamayı düşündüm. Ve bu fikrimi desteklemeleriyle projeye başladık. Hekimlere ait gurme platformunda bu projeyi duyurduk. Tahmin edemediğim kadar hekim arkadaşım çok sayıda tarif gönderdiler. Bu kadar tarif geleceğini beklemezdim. Gece nöbetten dönüp tarif atanlar bile oldu. Bu çok kıymetli bir şey. Bir yandan toplumun sağlığı için kahramanca canını tehlikeye atarak savaşan meslektaşlarım, kardeşlerim bir yandan da bu projeye destek oldular. Kitap bu şekilde oluştu.”

Dr. Murat Çam’ın özellikte belirtiği bir şey var: “Bu kitap kütüphanede muhafaza edilmesin. Mutfakta yaşayan bir kitap olsun. Hatta mutfağın baş köşesine koysunlar. Malzemesi kolay bulunabilen, yapılması kolay, ve farklı yörelerden tarifler var…”

Nesillerin geleceği olan çocuklarımızın eğitimi için bu kitabı alarak destek olabilirsiniz. Hem gözleri arkada kalmaz, hem evinizde farklı tarifler deneyebilir,  hem de çocuklarımızın geleceği için bir ışık yakmış olursunuz…

Programın devamı çok yakında Business Channel Türk Tv ekranlarında olacak… Sakın kaçırmayın…

Business Channel Türk Tv

Türkiye’nin İlk ve Tek İş Kanalı.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.